O firmie

PeatCo sp z o.o. to firma założona w 2015 r. która odpowiadając na zapotrzebowanie producentów pieczarek w Polsce i zagranicą oferuje kompleksową usługę dostawy okrywy torfowej do produkcji pieczarek, a w przypadku klientów krajowych także załadunek na półki do obiektów uprawowych u klienta a także wyładunek zużytej okrywy.

W 2016 r. firma zakupiła około 50 ha pól torfowych z torfem niskim i mieszanym w miejscowościach Skic, Dzierzążenko oraz Kamień gdzie , na terenie około 2 ha powstała nasza baza produkcyjno - biurowa.

Zakład w Kamieniu obejmuje trzystumetrowe pomieszczenie biurowo – produkcyjne oraz halę produkcyjno – składową o powierzchni 1000 m2. W 2016 r. zakupiliśmy w Holandii profesjonalną linię do produkcji okrywy oraz maszyny wspomagające jej pracę.

W tym samym roku uzyskaliśmy wymagane koncesje i odrolnienia dla dwóch kopalni torfu co pozwoliło nam rozpocząć współpracę z jedną z największych firm produkujących pieczarki w Europie  -  Okechamp S.A.

W zależności od potrzeb naszych klientów stosujemy różne kompozycje torfów wapna i kredy, zaś nasze laboratorium na bieżąco kontroluje jakość okrywy , właściwości fizyczne torfów , zawartość materii organicznej, pojemność wodną, odczyn ph, zasolenie, popielność, porowatość itp.

Nie ustajemy w unowocześnianiu metod produkcji i zarządzania tak aby nasze produkty były jak najlepsze i miały, co jest dla nas szczególnie istotne, powtarzalne parametry.

​Firma PeatCo sp. z o.o. korzysta z doradztwa specjalistów europejskich firm konsultingowych w branży pieczarkarskiej.